Kopenhaga

8 kwietnia 2014 o 11:33

kopenhagaMiasto, w którym każdy potrafi znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce, idealne na krótki wypad. W mieście gdzie wszystkie najwspanialsze atrakcje znajdują się blisko siebie. Gdzie będąc nad morzem można bez problemu zobaczyć pomnik Małej Syrenki, a udając się bardziej w głąb miasta zobaczyć Zamek Rosenborg czy Pałac Amalienborg.

Zwiedzanie zacząć można od słynnego i pięknego bulwaru. Z Nyhavn, bowiem codziennie wypływają promy i tramwaje wodne, zabierając turystów na wycieczki, na których mogą podziwiać miasto od strony wody. Pozostając przy temacie wodnym, nie można zapomnieć o najbardziej znanym symbolu stolicy Małej Syrence, która z chęcią fotografowana jest przez turystów.

nyhavn

Nyhavn

Dzięki temu, że stolica nie jest rozległa można ją zwiedzać na piechotę. Podczas krótkiego pobytu zobaczyć można   Stare Miasto i najważniejsze atrakcje miasta. Zwiedzanie zaczyna się po opuszczeniu dworca głównego. Przejście na wielki Plac Ratuszowy zajmuje parę minut. Obok głównego wejścia widoczny jest zegar świata, a on sam otoczony jest pięknymi pomnikami, tysiącem sklepów i restauracji. Obok ratusza znajduję się bulwar Andersena na cześć bajkopisarza, a także wejście do ogrodów Tivoli kojarzonych z parkiem rozrywki. Choć kolejek górskich, i wszelkiego rodzaju atrakcji dostarczających dreszczyk emocji jest tu sporo, to ogrody składają się także z restauracji, kawiarni, czy sali koncertowej. Dodatkowo by uatrakcyjnić miejsce organizowane są tu przeróżne jarmarki i festyny, a także przygotowane na najwyższym poziomie koncerty i występy baletowe. Nieopodal ogrodów rozpościera się jeden z najsłynniejszych deptaków w Europie, mianowicie deptak Stroget. Jak na tego typu miejsce przystało, można tu kupić wszystko, a także spotkać muzyków, malarzy, mimów, śpiewaków i wiele innych artystów. Gdy postanowimy jednak zobaczyć całą panoramę Starówki, należy udać się do Okrągłej Wieży. Bowiem w jej wnętrzu znajduję się ogromna platforma widokowa, ale także obserwatorium astronomiczne i galeria, które także warto zobaczyć.

deptak-stroget

Deptak Stroget

Odwiedzając Kopenhagę trzeba koniecznie zobaczyć Wielką Synagogę obecnie  najbardziej charakterystyczny budynek miasta, ze względu na swoją unikalną architekturę, a także udać się do Muzeum Narodowego, które jest największe w Skandynawii. Prezentowane są w nim przeróżne i przebogate zbiory historii całego kraju.

wielka-synagoga

Wielka Synagoga

W tym niezwykłym miejscu, jakim jest Kopenhaga życie płynie zdecydowanie inaczej, czas nie gna tak szybko. Dzięki sympatii mieszkańców, każdy turysta czuje się jak swój, obdarzany przez nieznajomych, uśmiechem czy rozmową. Powoduję to, że staje się ono miejscem, do którego chętnie się wróci, czy to na kolejny wypad, czy po prostu przy szklance herbaty we wspomnieniach we własnym domu.

okragla-wieza

Okragla Wieza