Paryż

8 kwietnia 2014 o 11:32

paryzMiasto – gwiazda, chyba najbardziej znane wśród wszystkich innych w Europie. Metropolia, która zachwyca i przyciąga miliony ludzi z całego świata. Kolebka świata kultury, oaza poetów i romantyków.

Jeśli nawet nie jesteśmy znawcami sztuki, zwiedzając Paryż nie można pominąć Luwru, Wieży Eiffla czy katedry Notre Dame. Najsłynniejszym i najchętniej odwiedzanym muzeum Francji jak i całego świata, bez dwóch zdań jest Luwr. Przyciąga turystów niewyobrażalnie dużą ilością najcenniejszych eksponatów, a także przez swoją charakterystyczną szklaną piramidę znajdująca się na dziedzińcu, co jest niezwykle oryginalnym rozwiązaniem architektonicznym. Nie można także obojętnie przejść przy słynnej Wieży Eiffla. Miejsce przyciągające miliony ludzi, będąc ikoną Paryża, ale i Francji. Dzięki swym kolosalnym pylonach, niezmiernie oryginalna piramida, z trzema tarasami widokowymi, gdzie można podziwiać panoramę miasta. Natomiast nieodzowną wizytówką samego Paryża jest Katedra Notre-Dame, wspaniała gotycka katedra zbudowana na wyspie Cite. W roku 2006 plac przed katedrą uroczyście poświęcony został w hołdzie Janowi Pawłowi II, zmieniając przy tym nazwę na Dziedziniec Notre-Dame – Plac Jana Pawła II. Będąc w Paryżu trzeba także koniecznie zobaczyć Aleje Pól Elizejskich, uznawane za najpiękniejsze na świecie, urozmaicone przeróżnymi kawiarniami, restauracjami, a także hotelami i najróżniejszymi butikami. Na ich zakończeniu podziwiać można potężny Łuk Triumfalny, przedstawiający rozmaite sceny z bitew. W odległości około 40 kilometrów od miasta, znajduję się Wersal – kolejne obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Ten fenomenalny system pałacowy przyciąga swoją okazałością, toteż aby zwiedzić to nietuzinkowe miejsce potrzeba nawet kilku dni.

wieza-eiffla

Wieza Eiffla

W Europie i na świecie, miasto kojarzone jest przede wszystkim z wieloma zabytkami, muzeami oraz jako światowa stolica kultury i nauki. Dlatego odwiedzając, to miasto nie można narzekać na brak rozrywek. Jeśli chcemy natomiast odpocząć od zwiedzania, możemy wybrać się na zakupy, z których Paryż także słynie przez modne butiki, czy ekskluzywne domy towarowe.

luwr

Luwr

katedra-notre-dame

Katedra Notre-Dame

aleje-pol-elizejskich

Aleje Pol Elizejskich

luk-triumfalny

Luk Triumfalny

wersal

Wersal