Praga

8 kwietnia 2014 o 11:36

pragaStolica, którą charakteryzuję wiele twarzy. Z jednej strony romantyczna, z drugiej żywiołowa. Prezentująca w tak piękny i spójny sposób, styl stary z nowoczesnym. Jest to jedno z tych miejsc, które zmuszają do refleksji każdego. Nadszedł najwyższy czas, aby to piękne miasto po prostu poznać.

Praga, jako miasto turystyczne, bez żadnych wątpliwości jest jednym z tych, będące najpiękniejsze na świecie. Jej zabytki to przecudne klejnoty gotyku, renesansu, baroku czy secesji, w których mieszczą się przeróżne zbiory malarstwa, rzeźbiarstwa itp. Wybierając się na zwiedzanie miasta, należy je zacząć od Rynku Starego Miasta Znajduję się tu Ratusz z charakterystycznym zegarem z ruchomymi figurkami zwany Orlojem. Z rynku licznymi uliczkami można dostać się, nad  leniwie płynącą Wełtawę. Nad nią zobaczyć można Wieżę Mostową, która jest bramą wjazdową na Most Karola. Promenada z licznymi posągami i ornamentami, będąca najsłynniejszym światowym zabytkiem Pragi, identyfikującym miasto. Także sławą cieszy się zamek na Hradczanach wraz z Pałacem Królewskim i Bazyliką św. Jerzego, to jedna z ważniejszych atrakcji. Budowla oszałamia swymi rozmiarami, a zgromadzonych tam dzieł sztuki nie sposób obejrzeć w jeden dzien. Podziwiając kompleks zamkowy, nie można zapomnieć o katedrze św. Wita, która mieści się na trzecim dziedzińcu zamku, także przed wejściem warto, choć na chwilę zatrzymać się na placu Hradczańskim.

stare-miasto

Stare Miasto

Zdecydowanie miasto najpiękniejsze jest nocą. Przyczynić mogą się do tego przeróżne podświetlenia zamkowych murów, które przyciągną wzrok każdego spacerującego. A co za tym idzie zachęca do nocnego zwiedzania miasta i skorzystania przy tym z klimatycznych mieszczańskich knajp. Kiedy już zwiedzamy miasto nocą, trzeba odwiedzić oszałamiającą Fontannę Křižíkova z pokazem świateł i wody w tle z utworami znanych kompozytorów. Dodatkowo fontannę otacza amfiteatr, w którym można oglądać przeróżne spektakle.

fontanna-krizikova

Fontanna Krizikova

Praga oferuje tysiące ciekawych miejsc do obejrzenia powodując, że zapiera ona dech w piersiach. Dzięki zabytkowym placom, kościołom, muzeom czy licznym uliczkom staje się doskonała na urlop, gdzie można zwiedzić wspaniałe miejsca. Trzeba pamiętać, że jej wyjątkowy charakter kształtował się przez wieki, to właśnie dzięki temu, od lat zaczęła przyciąga turystów z całego świata.

most-karola

Most Karola

plac-hradczanski

Plac Hradczanski